Sağlık (Hastahanelerde) Ozon

Hastahaneler enfeksiyon riskinin en yaygın olduğu kapalı mekanlardır. Hepimizinde çok iyi bildiği gibi, çoğumuz hastahanelere tedavi olmaya gittiğimizde yada bir yakınımızı ziyarete gittiğimizde bir başka hastalık kapıp gelmekten korkarız. Doğası gereği en hijyen olması gereken, aynı zamandada en çok hastalık bulaşma riskinin olduğu mekanlardır Hastahaneler.

Genellikle temizlik şirketlerine ihale edilmiş ve geleneksel yöntemlerle temizlik ve hijyen sağlanmaya çalışılmaktadır. Kullanma suları klorla dezenfekte edilmekte, yer ve yüzey dezenfektanı çamaşır suyu ve deterjanlarla yapılmaktadır. Bakıldığında hepsi insan gücü ve dikkatini ön plana çıkartmakta ve kimyasal madde kullanımını kaçınılmaz kılmaktadır.
 

Hastahanelerde ozon jeneratörü kullanım yerleri:

 

- Ameliyathanelerde

- Hasta bakım ünitelerinde

- Yoğun bakım ünitelerinde

- Hasta kabul salonlarında bulaşıcı hastalıkların önlenmesi amaçlı hava sanitasyonunda

- Tuvaletlerin kirli oda dezenfeksiyonu ve koku gideriminde

- Tıbbi Atık odaları dezenfeksiyonu

- Merkezi klima ve havalandırma sistemlerinin dezenfektesinde. Özellikle SALMONELLA hastalığının yok edilmesi amaçlı hava sanitasyonunda

- Su depolarından yada şehir şebekesinden gelen kullanma suyunun dezenfektesinde. Özellikle LEGIONELLA ve E.coli’nin yok edilmesinde

- Yemekhane ve mutfaklarda

- Ambulansların hijyeninde

- Personel soyunma odaları

 

Ozon Kullanımı sırasında hiçbir katkı, sarf malzemesi ya da kimyasal madde kullanımına gerek yoktur. Kansorejen içermeyen, bu güne kadar keşfedilmiş en güçlü ve doğal tek dezenfektandır.

Hastahaneye artı kimyasal bir yük getirmez.

Resim
X